494

Kurs w Krakowie odbywa się w fitness klubie CityFit Wola ul. Armii Krajowej 25

Prowadzący WEEKEND: Arkadiusz Glebowicz, Monika Czerwińska, Tomasz Rymanowski

Kurs trenera personalnego w Krakowie to IV moduły dające VIII dni intensywnej nauki. Najważniejszą a zarazem najbardziej rozbudowaną częścią naszego kursu jest TRENING MEDYCZNY. Program naszego kursu został stworzony w nieprzypadkowy sposób. Naszym priorytetem są płynne przejścia z modułu na moduł. Ciągłość poruszanych zagadnień pozwala kursantowi z każdym kolejnym dniem szkoleniowym wchodzić na coraż wyższy poziom wiedzy oraz świadomości odnośnie dysfunkcji aparatu ruchu.

Nasze zajęcia to przede wszystkim praktyka poparta solidnymi fundamentami w postaci teorii. W trakcie kursu trenera personalnego w RehaFit-Academy nauczysz się jak pracować z dysfunkcjami kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Oczywiście to nie wszystko! Nasz kurs to także nauka wyselekcjonowanych ćwiczeń oporowych oraz funkcjonalnych oraz podstaw dietetyki. Jeśli zależy Ci na udziale w profesjonalnie przygotowanym kursie przez fizjoterapeutów, trenerów personalnych oraz trenerów przygotowania motorycznego a także dietetyków posiadających olbrzymie doświadczenie to ten kurs jest właśnie na Ciebie! Nauczymy Cie jak być profejsonalnym trenerem personalnym!

KURS NA TRENERA PERSONALNEGO KRAKÓW

Kraków to stolica Małopolski oraz miasto wojewódzkie. Jest jednym z największych miast w naszym kraju, położonym w jego południowej części. Warto zwiedzić to miejsce i zachwycić się jego bogatą historią. Turyści mają okazję podziwiać tam Wawel, Bramę Floriańską, Barbakan czy słynne kopce. W niedalekiej okolicy znaleźć można także piękny Ogród Botaniczny, Muzeum Lotnictwa Polskiego czy Park Eksperymentów. Dodatkowe możliwości mieszkańcom Krakowa dają teraz oferowane przez Firmę Rehafit Academy kursy specjalistyczne - Kurs na trenera personalnego Kraków.

Kurs na trenera personalnego Kraków w Rehafit-Academy to przede wszystkim zajęcia praktyczne. Naszym celem jest nauczyć Cię jak najwięcej w ciągu czterech intensywnych weekendów.

Już na pierwszych zajęciach dotyczących anatomii, biomechaniki oraz fizjologii możesz spodziewać się wielu ciekawych ćwiczeń. Następne moduły to płynne przejścia w kolejne zagadnienia oraz ćwiczenia. Priorytetowymi modułami naszego kursu są moduły dotyczące treningu medycznego oraz jego programowania. Oczywiście nie możemy zapominać o modułach takich jak complete functional training oraz full body strenght training. Są to moduły stricte praktyczne w trakcie których zostaną wytłumaczone Ci poszczególne zależności oraz możliwości pracy z Twoimi podopiecznymi. Ostatni dzień kursu poświęcamy na krótki egzamin praktyczny oraz teoretyczny a także wręczenie dyplomów. Egzamin ma na celu sprawdzić widzę jaką zdobyłaś/eś w trakcie kursu.

Kurs na trenera personalnego Kraków, Kurs trenera personalnego Kraków, Trening medyczny Kraków, Kurs medyczny Kraków, Kurs instruktora siłowni Kraków, Kurs dzienny trenera personalnego Kraków, Dzienny kurs na trenera personalnego Kraków, Weekendowy kurs na trenera personalnego Kraków, Kurs instruktorski Kraków, Kurs trener personalny Kraków

Jak wyglądają zjazdy w RhaFit-Academy? Poznaj przykładowy dzień kursu!

Za przykładowy dzień kursu posłuży nam pierwszy dzień TRENINGU MEDYCZNEGO: UPPER BODY. W trakcie tego modułu koncentrujemy się na pracy z dysfunkcjami górnej części ciała. Jest to pierwszy z III dni modułu dotyczącego treningu medycznego. Moduł jakim jest "TRENING MEDYCZNY" nie bez przyczyny został rozłożony na trzy dni intensywnej nauki. W trakcie pierwszego dnia koncentrujemy się jedynie na górnej części ciała a dokładniej kończynie górnej, klatce piersiowej, kręogsłupie szyjnym oraz piersiowym. W naszej opinii jest to najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę ilość wiedzy którą chcemy przekazać naszym kursantom. Czego możesz spodziewać się w trakcie tego zjazdu? Ogrmnej ilości praktyki oraz pracy w parach które będą miały na celu odzwierciedlić prawdziwy trening personalny. Czego dokładnie się nauczysz?

  • W pierwszej kolejności nauczysz się przeprowadzania wywiadu treningowego z klientem. Jest to bardzo istotny element każdej nowej współpracy treningowej. By wiedzieć co masz robić i jak rozwiązać dany problem potrzebujesz informacji. Wywiad z nowym podopiecznym jest dokładnie tą częścią Waszej współpracy gdzie powinieneś przeanalizować najistotniejsze kwestie odnośnie zdrowia i celów podopiecznego. 
  • By ocenić postawę swojego klienta w sposób prawidłowy a także przeanalizować poszczególne zakresy ruchomości potrzebujesz dedykowanych testów. Kolejnym elementem jest więc na uka screeningu. 
  • Przechodzimy do zagadnień bardziej złożonych! Czas na objaw skrzyżowania górnego oraz szerokie omówienie innych dysfunkcji wynikających z tej wady postawy. Sama charakterystyka objawu skrzyżowania górnego to za mało! To dopiero początek problemów Twojego podopiecznego. W wyniku garbienia się dochodzi do wielu zmian w obszarze odcinka szyjnego kręgosłupa, odcinka piersiowego, obręczy ramiennej a także klatki piersiowej. By być skutecznym musisz wiedzieć jak pracować z tego typu odstępstwami ale o to nie musisz się martwić! Wyposażymy Cię w odpowiednie "narzędzia"! Gdybyś chiała/chciał dowiedzieć się czegoś więcej na temat garbienia i konsekwncji wynikających z tego faktu to zapraszamy Cię do zapoznania się z artykułem autorstwa fizjoterapeuty Tomasza Rymanowskiego! Znajdziesz go tutaj: https://rehafit-academy.pl/wpis/9
  • Kolejne zagadanienia jakie poruszymy to dysfunkcje w obszarze obręczy ramiennej. Nauczysz się jak pracować z podopiecznym który zgłasza problemy w obszarze stawu ramiennego. Co dokładnie? Nauczysz się niwelować dysfunkcje takie jak: zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zespoły przeciążeniowe przednigo przedziału stawu ramiennego, niestabilność stawu ramiennego oraz inne. 
  • Po przeanalizowaniu oraz przeprowadzeniu Cie przez część praktyczną dotyczącą obręczy ramiennej skoncentrujemy się na klatce piersiowej. Przedstawimy Ci najpopularniejsze dysfunkcje tego obszaru takie jak: zespół górnego otworu klatki piersiowej, kompresja pęczka nerwowo-naczyniowego splotu ramiennego czy objaw Tietziego. Zrozumiesz i nauczysz się także pracować z podopiecznymi którzy zgłaszają problemy bólowe w obszarze kończyn górnych np.: drętwienie, mrowienie dłoni czy problemy bólowe stawu łokciowego. 

Interesuje Cię jeszcze dokładniejszy harmonogram? Już przedstawiamy! Całość znajdziesz tutaj - KOMPLETNY HARMONOGRAM

ZJAZD DRUGI KURSU NA TRENERA PERSONALNEGO W REHAFIT-ACADEMY!

Sobota 08:00 - 15:00 TRENING MEDYCZNY: LOWER BODY. (GODZINY ZAJĘĆ MOGĄ ULEC ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI SALI FITNESS).

W trakcie tego modułu koncentrujemy się na pracy z dysfunkcjami dolnej części ciała a dokładniej dysfunkcjami w obszarze miednicy oraz całej kończyny dolnej a także kręgosłupie lędźwiowym. Pracę z kończyną dolną podzielimy na segmenty takie jak: staw biodrowy/udo, staw kolanowy/podudzie, staw skokowy/stopa. Drugi dzień modułu treningu medycznego to także ogromna ilość praktyki połączonej z ciekawymi wykładami. W trakcie tego zjazdu dowiesz się jak pracować z klientem posiadającym dysfunkcje takie jak: boczne przyparcie rzepki, zapalenie pasma biodrowo-piszczelowego, kolana koślawe czy zapalenie rozcięgna podeszwowego oraz wiele innych. 

  • 8:00 - 9:45 - Omówienie objawu skrzyżowania dolnego oraz zmian wynikających z tej dysfunkcji takich jak bóle bioder, bóle kolan czy dysfunkcje trzewne. Kontynuacja nauki analizy postawy ciała w poszczególnych płaszczyznach + PRAKTYKA. 
  • 9:45 - 10:00 - Przerwa kawowa. 
  • 10:00 - 11:00 - Omówienie poszczególnych taśm anatomicznych oraz ich stacji w odniesieniu do kończyny dolnej a także omówienie poszczególnych dysfunkcji. Charakterystyka poszczególnych połączeń stawowych a także omówienie różnego typu zależności + PRAKTYKA.
  • 11:00 - 11:30 - Przerwa obiadowa. 
  • 11:30 - 13:30 - Omówienie dysfunkcji w obszarze stawu biodrowego oraz kolanowego m.in.: kolana koślawe oraz szpotawe, zapalenie gęsiej stopki, zespół pasma biodrowo-piszczelowego, boczne przyparcie rzepki + PRAKTYKA.
  • 13:30 - 15:00 - Omówienie dysfunkcji w obszarze podudzia oraz stopy m.in.: shin splints, zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, stopa płasko koślawa, stopa wydrążona + PRAKTYKA. 

Niedziela 08:00 - 14:00 TRENING MEDYCZNY: UPPER + LOWER

Trzeci dzień modułu "TRENING MEDYCZNY" stanowić będzie podsumowanie dnia I oraz II.  Będzie on także dniem na usystematyzowaniem oraz poszerzenie wiedzy kursanta o elementy takie jak wykorzystanie akcesoriów treningowych w treningu medycznym. Umiejętne wprowadzenie akcesiorów treningowych to skuteczne narzędzie w walce o zdrowie oraz dobre samopoczucicie Twojego podopiecznego. W trakcie tego zjazdu dowiesz się jak rolować poszczególne segmenty ciała, w jaki sposób wykorzystać taśmy oporowe, piłki fit-ball czy dyski sensomotoryczne.