186

Kurs trenera personalnego w Katowicach to VIII intensywnych dni nauki. Trening medyczny stanowi aż III z VIII zjazdów! Program który przygotowali specjalnie dla Ciebie fizjoterapeuci, trenerzy personalni oraz dietetycy jest kompletnym "zestawem narzędzi" który pozwoli Ci rozwinąć skrzydła jako przyszły trener personalny!

W takcie kursu nauczymy Cie pracy z wieloma dysfunkcjami apratu ruchu. Moduły naszego kursu zostały stworzone oraz podzielone w nieprzypadkowy sposób. Jako Akademii, zależy nam na płynnnych przejściach z modułu na moduł tak by cały kurs tworzył całość. Zero przypadkowych ćwiczeń i zbędnych teorii. Tak! Mówiąc kolokwialnie nasz kurs to samo "mięso"! Potrzebujesz konkretnej wiedzy? Dobrze trafiłaś/łeś! 

Kurs na trenera personalnego Katowice

Katowice to jedno z lepiej znanych miast na śląsku. Warto zwiedzić to miejsce i zachwycić się jego bogatą historią oraz architekturą. Turyści mają okazję podziwiać tam słynny Spodek, odwiedzić Muzeum Śląskie czy odpocząć w dolinie Trzech Stawów. Oprócz wyjątkowych atrakcji turystycznych Katowice dają teraz możliwość swoim mieszkańcom udziału w oferowanych przez Firmę Rehafit Academy kursach specjalistycznych - Kurs na trenera personalnego Katowice.

Kurs na trenera personalnego Katowice w Rehafit-Academy to przede wszystkim zajęcia praktyczne. Naszym celem jest nauczyć Cię jak najwięcej w ciągu czterech intensywnych weekendów. 

Już na pierwszych zajęciach dotyczących anatomii, biomechaniki oraz fizjologii możesz spodziewać się wielu ciekawych ćwiczeń. Następne moduły to płynne przejścia w kolejne zagadnienia oraz ćwiczenia. Priorytetowymi modułami naszego kursu są moduły dotyczące treningu medycznego oraz jego programowania. Oczywiście nie możemy zapominać o modułach takich jak complete functional training oraz full body strenght training. Są to moduły stricte praktyczne w trakcie których zostaną wytłumaczone Ci poszczególne zależności oraz możliwości pracy z Twoimi podopiecznymi. Ostatni dzień kursu poświęcamy na krótki egzamin praktyczny oraz teoretyczny a także wręczenie dyplomów. Egzamin ma na celu sprawdzić widzę jaką zdobyłaś/eś w trakcie kursu.

Kurs na trenera personalnego Katowice, Kurs trenera personalnego Katowice, Trening medyczny Katowice, Kurs medyczny Katowice, Kurs instruktora siłowni Katowice, Kurs dzienny trenera personalnego Katowice, Dzienny kurs na trenera personalnego Katowice, Weekendowy kurs na trenera personalnego Katowice, Kurs instruktorski Katowice, Kurs trener personalny Katowice

W jaki sposób podzieliliśmy nasz kurs?

Zaczynamy od anatomii, biomechaniki oraz fizjologii. 

Jest to pierwszy dzień kursu na trenera personalnego rozpoczynający cykl IV weekendowych zjazdów. W trakcie tego modułu koncentrujemy się na anatomii funkcjonalej, zagadnieniach biomechanicznych oraz fizjologii wysiłku. W trakcie tego modułu poznasz tajniki pracy poszczególnych układów ludzkiego ciała. Mimo iż moduł w dużej części dotyczy zagadanień teoretycznych jest połączony z częścią praktyczną. Jako Akademii, zależy nam aby już od pierwszego dnia kursu wszyscy uczestnicy brali czynny udział w zajęciach. 

Dzień drugi to pierwsza część TRENINGU MEDYCZNEGO!

W trakcie tego modułu koncentrujemy się na pracy z dysfunkcjami górnej części ciała. Jest to pierwszy z III dni modułu dotyczącego treningu medycznego. Moduł jakim jest "TRENING MEDYCZNY" nie bez przyczyny został rozłożony na trzy dni intensywnej nauki. W trakcie pierwszego dnia koncentrujemy się jedynie na górnej części ciała a dokładniej kończynie górnej, klatce piersiowej, kręogsłupie szyjnym oraz piersiowym. W naszej opinii jest to najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę ilość wiedzy którą chcemy przekazać naszym kursantom. Czego możesz spodziewać się w trakcie tego zjazdu? Ogrmnej ilości praktyki oraz pracy w parach które będą miały na celu odzwierciedlić prawdziwy trening personalny. 

Płynnie przechodzimy do dnia trzeciego! Czas na drugą część TRENINGU MEDYCZNEGO! Przedstawmy go co do godziny!

W trakcie tego modułu koncentrujemy się na pracy z dysfunkcjami dolnej części ciała a dokładniej dysfunkcjami w obszarze miednicy oraz całej kończyny dolnej a także kręgosłupie lędźwiowym. Pracę z kończyną dolną podzielimy na segmenty takie jak: staw biodrowy/udo, staw kolanowy/podudzie, staw skokowy/stopa. Drugi dzień modułu treningu medycznego to także ogromna ilość praktyki połączonej z ciekawymi wykładami. W trakcie tego zjazdu dowiesz się jak pracować z klientem posiadającym dysfunkcje takie jak: boczne przyparcie rzepki, zapalenie pasma biodrowo-piszczelowego, kolana koślawe czy zapalenie rozcięgna podeszwowego oraz wiele innych. 

Sobota 08:00 - 15:00 TRENING MEDYCZNY: LOWER BODY.

  • 8:00 - 9:45 - Omówienie objawu skrzyżowania dolnego oraz zmian wynikających z tej dysfunkcji takich jak bóle bioder, bóle kolan czy dysfunkcje trzewne. Kontynuacja nauki analizy postawy ciała w poszczególnych płaszczyznach + PRAKTYKA. 
  • 9:45 - 10:00 - Przerwa kawowa. 
  • 10:00 - 11:00 - Omówienie poszczególnych taśm anatomicznych oraz ich stacji w odniesieniu do kończyny dolnej a także omówienie poszczególnych dysfunkcji. Charakterystyka poszczególnych połączeń stawowych a także omówienie różnego typu zależności + PRAKTYKA.
  • 11:00 - 11:30 - Przerwa obiadowa. 
  • 11:30 - 13:30 - Omówienie dysfunkcji w obszarze stawu biodrowego oraz kolanowego m.in.: kolana koślawe oraz szpotawe, zapalenie gęsiej stopki, zespół pasma biodrowo-piszczelowego, boczne przyparcie rzepki + PRAKTYKA.
  • 13:30 - 15:00 - Omówienie dysfunkcji w obszarze podudzia oraz stopy m.in.: shin splints, zapalenie ścięgna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, stopa płasko koślawa, stopa wydrążona + PRAKTYKA. 

Chcesz poznać dokładny harmonogram? Kliknij tutaj - KOMPLETNY HARMONOGRAM. 

Kolejny dzień stanowi podsumowanie oraz naukę nowych technik. Czas na trzeci dzień TRENINGU MEDYCZNEGO!

Trzeci dzień modułu "TRENING MEDYCZNY" stanowić będzie podsumowanie dnia I oraz II.  Będzie on także dniem na usystematyzowaniem oraz poszerzenie wiedzy kursanta o elementy takie jak wykorzystanie akcesoriów treningowych w treningu medycznym. Umiejętne wprowadzenie akcesiorów treningowych to skuteczne narzędzie w walce o zdrowie oraz dobre samopoczucicie Twojego podopiecznego. W trakcie tego zjazdu dowiesz się jak rolować poszczególne segmenty ciała, w jaki sposób wykorzystać taśmy oporowe, piłki fit-ball czy dyski sensomotoryczne. 

Piąty dzień kursu stanowi trening siłowy. 

W trakcie tego modułu nauczysz się najistotniejszych ćwiczeń z zakresu treningu siłowego. Główny nacisk kładziemy na martwe ciągi, przysiady oraz inne ćwiczenia wielostawowe. Dlaczego? Trzymając się teorii "naczyń połączonych" nie możemy zapominać o tym że dany ruch to ciągłość polegająca na płynnym angażowaniu kolejnych segmentów w ruch. Rdzeniem naszego kursu jest "TRENING MEDYCZNY" a więc działania treningowego w oparciu o trening siłowy powinny być skoncentrowane na poszczególnych dysfunkcjach aparatu ruchu. W ten sposób dowiesz się dlaczego tak istotne jest prawidłowe wykonywanie przysiadu w sytuacji gdy Twój klient ma objaw skrzyżowania dolnego. Znajdziesz także odpowiedź na pytanie o zasadność wykonywania martwego ciągu w bólach kręgosłupa oraz wiele innych.

Szósty dzień to nauka ćwiczeń typowo funkcjonalnych.

W trakcie tego modułu nauczysz się najważniejszych ćwiczeń z zakresu treningu funkcjonalnego. Warto jednak, już na samym wstępie odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest sam trening funkcjonalny? Kolejnym chwytliwym hasłem czy rzeczywistym zbiorem poszczególnych działań treningowych? Bezsprzecznie trening funkcjonalny powinien być nakierowany na funkcje nie tylko w odniesieniu do danej dyscypliny. Naszym zdaniem trening funkcjonalny to także działania pod kątem odzyskania funkcji wyprostu kręgosłupa piersiowego czy zgięcia kręgosłupa lędźwiowego. Działania nastawione na funkcje danego segmentu ciała dotyczyć mogą także poprawy ślizgu łopatki a co za tym idzie usprawieniu całego rytmu łopatkowo-żebrowego. Jak widzisz możliwości oraz celów jest nieskończona ilość.

Kolejny dzień to podstawy dietetyki!

Zjazd "Podstawy dietetyki" to czas nauki układania zindywiduyalizowanych diet. Oczywiście to nie wszystko! W trakcie tego zjazdu dowiesz się czym są podstawowe makroskładniki takie jak białka, tłuszcze czy węglowodany. Dowiesz się jakie znaczenie w diecie mają witaminy oraz minerały i dlaczego ich niedobory są tak niebezpieczne oraz szkodliwe. Dieta dostosowana do potrzeb treningowych Twoich podopiecznych? Oczywiście dowiesz się jak wpływać na poszczególne parametry treningowe za sprawą odpowiednio dobranej diety. 

Ostatni dzień kursu...Czas na egzaminy i wręczenie CERTYFIKATÓW!

Ostatni dzień kursu na trenera personalnego w RehaFit-Academy to testy. Teoretyczny oraz praktyczny a także wręczenie certyfikatów. Test teoretyczny składa się z 50 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru. Aby uzyskać wynik pozytywny należy odpowiedzieć minimum na 35 pytań w prawidłowy sposób. Egzamin praktyczny to wylosowanie danego przypadku który należy przedstawić a także zaprezentowanie działań praktycznych pod tym kątem. Po zakończonym egzaminie teoretycznym oraz praktycznym przechodzimy do wręczenia certyfikatów.