Kurs trenera personalnego w Poznaniu to IV intensywne zjazdy weekendowe dające łącznie VIII dni nauki lub udział w edycji dziennej gdzie zajęcia odbywają sie w dniach od poniedziałku do piątku! Rdzeniem naszego kursu jest TRENING MEDYCZNY. To właśnie jemu poświęcamy najwięcej czasu. Oczywiście nie zapominamy o równie istotnych kwestiach dotyczących zawodu trenera personalnego. W trakcie naszego kursu weźmiesz także udział w zajęciach teoretyczno-praktycznych dotyczących anatomii, biomechaniki oraz fizjologii i dietetyki. A to nie wszystko! Dokładnie poznasz wszystkie najwazniejsze ćwiczenia wielostawowe oraz funkcjonalne. Dowiesz sie jak w prawidłowy sposób dobierać je pod daną dysfunkcję ciała oraz potrzeby Twoich przyszłych klientów. Nauczysz się jak programować trening medyczny a także będziesz mieć okazje popracować z prawdziwymi klientami już w trakcie kursu. Umiejętności z zakresu TRENINGU MEDYCZNEGO to jedna z najważniejszych kwestii zawodu trenera personalnego. Musisz pamiętać że Twoi przyszli podopieczni w wiekszości przypadków będą posiadać problemy związane z aparatem ruchu. Bóle kręgosłupa, bóle ramion czy bioder, problemy w obszarze stóp oraz inne! Jako profesjonalny trener personalny musisz wiedzieć na co zwracać uwagę i w jakis sposób prowadzić podopiecznego by Twoje działania treningowe przynosiły korzyści ale były przede wszystkim bezpieczne. Wszystkiego nauczymy Cię w trakcie kursu na trenera personalnego w RehaFit-Academy!
Kurs na trenera personalnego Poznań
Poznań to stolica Wielkopolski oraz miasto wojewódzkie. Jest jednym z największych miast w naszym kraju, położonym w jego środkowo-zachodniej części. Warto zwiedzić to miejsce i zachwycić się jego bogatą historią. Turyści mają okazję podziwiać tam wyjątkowy Ratusz ze słynnymi koziołkami, skosztować rogali Świętomarcińskich, odwiedzić międzynarodowe Targi Poznańskie czy odpocząć przy jednym z bardziej znanych sztucznych zbiorników w Polsce czyli Jeziorze Maltańskim. Oprócz wyjątkowych atrakcji turystycznych Poznań daje teraz możliwość swoim mieszkańcom udziału w oferowanych przez Firmę Rehafit Academy kursach specjalistycznych - Kurs na trenera personalnego Poznań.
Kurs na trenera personalnego Poznań w Rehafit-Academy to przede wszystkim zajęcia praktyczne. Naszym celem jest nauczyć Cię jak najwięcej w ciągu czterech intensywnych weekendów.
Już na pierwszych zajęciach dotyczących anatomii, biomechaniki oraz fizjologii możesz spodziewać się wielu ciekawych ćwiczeń. Następne moduły to płynne przejścia w kolejne zagadnienia oraz ćwiczenia. Priorytetowymi modułami naszego kursu są moduły dotyczące treningu medycznego oraz jego programowania. Oczywiście nie możemy zapominać o modułach takich jak complete functional training oraz full body strenght training. Są to moduły stricte praktyczne w trakcie których zostaną wytłumaczone Ci poszczególne zależności oraz możliwości pracy z Twoimi podopiecznymi. Ostatni dzień kursu poświęcamy na krótki egzamin praktyczny oraz teoretyczny a także wręczenie dyplomów. Egzamin ma na celu sprawdzić widzę jaką zdobyłaś/eś w trakcie kursu.
Kurs na trenera personalnego Poznań, Kurs trenera personalnego Poznań, Trening medyczny Poznań, Kurs medyczny Poznań, Kurs instruktora siłowni Poznań, Kurs dzienny trenera personalnego Poznań, Dzienny kurs na trenera personalnego Poznań, Weekendowy kurs na trenera personalnego Poznań, Kurs instruktorski Poznań, Kurs trener personalny Poznań
Jak wyglądają zajęcia w naszej Akademii?
Niedziela 08:00 - 15:00 TRENING MEDYCZNY: UPPER BODY.
W trakcie tego modułu koncentrujemy się na pracy z dysfunkcjami górnej części ciała. Jest to pierwszy z III dni modułu dotyczącego treningu medycznego. Moduł jakim jest "TRENING MEDYCZNY" nie bez przyczyny został rozłożony na trzy dni intensywnej nauki. W trakcie pierwszego dnia koncentrujemy się jedynie na górnej części ciała a dokładniej kończynie górnej, klatce piersiowej, kręogsłupie szyjnym oraz piersiowym. W naszej opinii jest to najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę ilość wiedzy którą chcemy przekazać naszym kursantom. Czego możesz spodziewać się w trakcie tego zjazdu? Ogrmnej ilości praktyki oraz pracy w parach które będą miały na celu odzwierciedlić prawdziwy trening personalny.
- 8:00 - 9:45 - Nauka analizowania postawy ciała w poszczególnych płaszczyznach. Omówienie objawu skrzyżowania górnego oraz zmian wynikających z tej dysfunkcji w tym m.in.: zespołu Tietziego, problemów ze swobodnym cyklem oddychania itp. Omówienie pozostałych zespołów postrualnych w tym "shift" miednicy oraz zmian skoliotycznych + PRAKTYKA.
- 9:45 - 10:00 - Przerwa kawowa.
- 10:00 - 11:00 - Omówienie poszczególnych taśm anatomicznych w tym taśmy powierzchownej przedniej, taśmy powierzchownej tylnej oraz taśmy głębokiej przedniej w nawiązaniu do objawu skrzyżowania górnego. Wykorzystanie poszczególnych ćwiczeń w celu usprawnienia pracy danej taśmy anatomicznej + PRAKTYKA.
- 11:00 - 11:30 - Przerwa obiadowa.
- 11:30 - 12:30 - Omówienie dysfunkcji w obszarze obręczy ramiennej w tym m.in.: zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zaburzenia rytmu łopatkowo-żebrowego itp. + PRAKTYKA.
- 12:30 - 14:00 - Omówienie zespołu górnego otworu klatki piersiowej, omówienie dysfunkcji nerwów splotu ramiennego oraz problemów w obszarze kończyny górnej takich jak łokieć golfisty, łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, omówienie taśm anatomicznych kończyny górnej itp. + PRAKTYKA.
- 14:00 - 14:15 - Przerwa kawowa.
- 14:15 - 15:00 - Omówienie problemów w obszarze żeber oraz przepony a także przedstawienie możliwości pracy treningowej z tymi strukturami + PRAKTYKA.
Chcesz poznać dokładny harmonogram? Kliknij tutaj - KOMPLETNY HARMONOGRAM.
Piąty dzień kursu stanowi trening siłowy.
W trakcie tego modułu nauczysz się najistotniejszych ćwiczeń z zakresu treningu siłowego. Główny nacisk kładziemy na martwe ciągi, przysiady oraz inne ćwiczenia wielostawowe. Dlaczego? Trzymając się teorii "naczyń połączonych" nie możemy zapominać o tym że dany ruch to ciągłość polegająca na płynnym angażowaniu kolejnych segmentów w ruch. Rdzeniem naszego kursu jest "TRENING MEDYCZNY" a więc działania treningowego w oparciu o trening siłowy powinny być skoncentrowane na poszczególnych dysfunkcjach aparatu ruchu. W ten sposób dowiesz się dlaczego tak istotne jest prawidłowe wykonywanie przysiadu w sytuacji gdy Twój klient ma objaw skrzyżowania dolnego. Znajdziesz także odpowiedź na pytanie o zasadność wykonywania martwego ciągu w bólach kręgosłupa oraz wiele innych.
Szósty dzień to nauka ćwiczeń typowo funkcjonalnych.
W trakcie tego modułu nauczysz się najważniejszych ćwiczeń z zakresu treningu funkcjonalnego. Warto jednak, już na samym wstępie odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest sam trening funkcjonalny? Kolejnym chwytliwym hasłem czy rzeczywistym zbiorem poszczególnych działań treningowych? Bezsprzecznie trening funkcjonalny powinien być nakierowany na funkcje nie tylko w odniesieniu do danej dyscypliny. Naszym zdaniem trening funkcjonalny to także działania pod kątem odzyskania funkcji wyprostu kręgosłupa piersiowego czy zgięcia kręgosłupa lędźwiowego. Działania nastawione na funkcje danego segmentu ciała dotyczyć mogą także poprawy ślizgu łopatki a co za tym idzie usprawieniu całego rytmu łopatkowo-żebrowego. Jak widzisz możliwości oraz celów jest nieskończona ilość.
Kolejny dzień to podstawy dietetyki!
Zjazd "Podstawy dietetyki" to czas nauki układania zindywiduyalizowanych diet. Oczywiście to nie wszystko! W trakcie tego zjazdu dowiesz się czym są podstawowe makroskładniki takie jak białka, tłuszcze czy węglowodany. Dowiesz się jakie znaczenie w diecie mają witaminy oraz minerały i dlaczego ich niedobory są tak niebezpieczne oraz szkodliwe. Dieta dostosowana do potrzeb treningowych Twoich podopiecznych? Oczywiście dowiesz się jak wpływać na poszczególne parametry treningowe za sprawą odpowiednio dobranej diety.
Ostatni dzień kursu...Czas na egzaminy i wręczenie CERTYFIKATÓW!
Ostatni dzień kursu na trenera personalnego w RehaFit-Academy to testy. Teoretyczny oraz praktyczny a także wręczenie certyfikatów. Test teoretyczny składa się z 50 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru. Aby uzyskać wynik pozytywny należy odpowiedzieć minimum na 35 pytań w prawidłowy sposób. Egzamin praktyczny to wylosowanie danego przypadku który należy przedstawić a także zaprezentowanie działań praktycznych pod tym kątem. Po zakończonym egzaminie teoretycznym oraz praktycznym przechodzimy do wręczenia certyfikatów.
PRZYSZŁY TRENERZE PERSONALNY TEN CERTYFIKAT CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE!