Kurs trenera personalnego we Wrocławiu to IV weekendy zjazdowe dające łącznie VIII dni intensywnej nauki. Rdzeniem naszego kursu jest moduł "TRENING MEDYCZNY". To jemu poświęcamy najwięcej uwagi! Kurs prowadzą wykwalifikowani, aktywni zawodowo od wielu lat fizjoterapeuci oraz trenerzy personalni. Nasz kurs to także zjazdy dotyczące anatomii, biomechaniki oraz fizjologii wysiłku. Oczywiście to nie wszystko! Biorąc udział w naszym kursie na trenera personalnego nauczysz się jak wprowadzać oraz programować trening siłowy a także funkcjonalny zarówno pod sportowców jak i osoby z dysfunkcjami kręgosłupa oraz takimi które zgłaszają inne problemy na poziomie stawów obwodowych. Zawód trenera personalnego jest zawodem interdyscyplinarym łączącym wiele profesji a więc jako nowoczesny oraz dobrze przygotowany do pracy trener musisz posiadać wiedzę z zakresu pre-rehabilitacji oraz działań medycznych. Posiadanie takiej wiedzy pozwoli Ci nawiązać współpracę z fizjoterapeutami lub poszerzyć swoją wiedzę o nowe techniki oraz metody treningowe gdy fizjoterapeutą już jesteś. Nasz kurs kierujemy do osób poważnie myślących o swojej pryszłości oraz zawodzie trenera personalnego. Zapoznaj się z przykładowym dniem zajęć w naszej Akademii.
Zapoznaj się z przykładowym dniem zajęć!
Sobota 08:00 - 15:00 ANATOMIA, FIZJOLOGIA, BIOMECHANIKA.
Jest to pierwszy dzień kursu na trenera personalnego rozpoczynający cykl IV weekendowych zjazdów. W trakcie tego modułu koncentrujemy się na anatomii funkcjonalej, zagadnieniach biomechanicznych oraz fizjologii wysiłku. W trakcie tego modułu poznasz tajniki pracy poszczególnych układów ludzkiego ciała. Mimo iż moduł w dużej części dotyczy zagadanień teoretycznych jest połączony z częścią praktyczną. Jako Akademii, zależy nam aby już od pierwszego dnia kursu wszyscy uczestnicy brali czynny udział w zajęciach.
- 8:00 - 10:00 - Wstęp + Omówienie układu kostnego, szkieletowego, oddechowego w tym: Osie i płaszczyzny ciała – omówienie ciaław przestrzeni, charakterystyka tkanki kostnej, budowa i funkcje kręgosłupa – ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia pogłębionej lordozy i kifozy w kontekście bólów kręgosłupa, kręgosłup w pozycji neutralnej napiętej- obciążenie osiowe i siły ścinające, omówienie wad postawy: plecy okrągłe, plecy płaskie, plecy wklęsłe, skolioza, fazy wdechu i wydechu, omówienie i charakterystyka: kończyny dolnej, górnej, obręczy kończyny dolnej i górnej, klatki piersiowej, rzepki, omówienie stawów i kryteriów ich podziału, omówienie stawów: ramiennego, łokciowego, krzyżowo-biodrowego, kolanowego, rzepkowo-udowego, stopy.
- 10:00 - 10:15 - Przerwa kawowa.
- 10:15 - 11:15 - Charakterystyka układu mięśniowego w tym: tkanka mięśniowa gładka, poprzecznie prążkowana szkieletowa, poprzecznie prążkowana serca, budowa włókna mięśniowego, rodzaje mięśni, rodzaje włókien mięśniowych, ślizgowa teoria skurczu, rodzaje pracy mięśniowej.
- 11:15 - 12:15 - Mięśnie szkieletowe – cz.1 omówienie i warsztaty praktyczne: mięśnie działające na obręcz kończyny górnej min.: czworoboczny, równoległoboczny, dźwigacz łopatki itd., mięśnie działające na staw ramienny min. najszerszy grzbiety, naramienny, piersiowy większy itd.
- 12.15 - 12:45 - Przerwa obiadowa.
- 12:45 - 14:00 - Mięśnie szkieletowe – cz.2 omówienie i warsztaty praktyczne: mięśnie działające na staw łokciowy min.: dwugłowy ramienia, trójgłowy ramienia, mięśnie działające na kręgosłup min.: przednie mięśnie brzucha, boczne mięśnie brzucha, głębokie mięśnie grzbietu, mięśnie działające na staw biodrowy min.: biodrowo-lędźwiowy, pośladkowy wielki, przywodziciele, mięśnie działające na staw kolanowy min. przednie uda, krawiecki, brzuchaty łydki, tylne uda.
- 14:00 - 14:15 - Przerwa kawowa.
- 14:15 - 15:00 - Fizjologia i biomechanika: klasyfikacja wysiłków: ze względu na liczbę zaangażowanych mięśni, procesy energetyczne, intensywność wysiłku, wydolność tlenowa i beztlenowa, fazy kształtowania nawyku ruchowego, siła mięśnia, a prędkość jego skracania się, skąd czerpiemy energię: opis przemian energetycznych, pomiary długości odcinków ciała PRAKTYKA.
A jak wyglądają zjazdy z zakresu treningu medycznego.
Dzień drugi to pierwsza część TRENINGU MEDYCZNEGO!
W trakcie tego modułu koncentrujemy się na pracy z dysfunkcjami górnej części ciała. Jest to pierwszy z III dni modułu dotyczącego treningu medycznego. Moduł jakim jest "TRENING MEDYCZNY" nie bez przyczyny został rozłożony na trzy dni intensywnej nauki. W trakcie pierwszego dnia koncentrujemy się jedynie na górnej części ciała a dokładniej kończynie górnej, klatce piersiowej, kręogsłupie szyjnym oraz piersiowym. W naszej opinii jest to najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę ilość wiedzy którą chcemy przekazać naszym kursantom. Czego możesz spodziewać się w trakcie tego zjazdu? Ogrmnej ilości praktyki oraz pracy w parach które będą miały na celu odzwierciedlić prawdziwy trening personalny.
Płynnie przechodzimy do dnia trzeciego! Czas na drugą część TRENINGU MEDYCZNEGO! Przedstawmy go co do godziny!
W trakcie tego modułu koncentrujemy się na pracy z dysfunkcjami dolnej części ciała a dokładniej dysfunkcjami w obszarze miednicy oraz całej kończyny dolnej a także kręgosłupie lędźwiowym. Pracę z kończyną dolną podzielimy na segmenty takie jak: staw biodrowy/udo, staw kolanowy/podudzie, staw skokowy/stopa. Drugi dzień modułu treningu medycznego to także ogromna ilość praktyki połączonej z ciekawymi wykładami. W trakcie tego zjazdu dowiesz się jak pracować z klientem posiadającym dysfunkcje takie jak: boczne przyparcie rzepki, zapalenie pasma biodrowo-piszczelowego, kolana koślawe czy zapalenie rozcięgna podeszwowego oraz wiele innych.
Kolejny dzień stanowi pewne podsumowanie oraz naukę nowych technik. Czas na trzeci dzień TRENINGU MEDYCZNEGO!
Trzeci dzień modułu "TRENING MEDYCZNY" stanowić będzie podsumowanie dnia I oraz II. Będzie on także dniem na usystematyzowaniem oraz poszerzenie wiedzy kursanta o elementy takie jak wykorzystanie akcesoriów treningowych w treningu medycznym. Umiejętne wprowadzenie akcesiorów treningowych to skuteczne narzędzie w walce o zdrowie oraz dobre samopoczucicie Twojego podopiecznego. W trakcie tego zjazdu dowiesz się jak rolować poszczególne segmenty ciała, w jaki sposób wykorzystać taśmy oporowe, piłki fit-ball czy dyski sensomotoryczne.