Ból pleców w trakcie pracy. Czy pomoże Ci medyczny trener personalny?

 

Każdy kto jest "skazany na biurko" doskonale zna to uczucie kiedy po dłuższym czasie pora od niego wstać! Ból pleców w odcinku lędźwiowym, napięcie w obszarze ud, problem z uzyskaniem swobodnej, wyprostowanej sylwetki. To tylko częśc problemów które serwuje nam siedzący tryb życia lub pracy. Z czasem tego typu dolegliwości zaczynają obejmować coraz to większy obszar przestając ograniczać się jedynie do wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Zaczynasz czuś ból i napięcie w karku oraz potylicy a w trakcie snu wybudza Cie nieprzyjemne uczucie drętwienia dłoni. Czy to wszystko przez siedzenie? Tak! Niestety nie ma czynności bardziej dewastującej nasz aparat ruchu niż siedzenie i zastyganie w tej pozycji codziennie na wiele godzin przez lata. Niejednokrotnie spotykam się z odpowiedzią "To mam zrezygnować z pracy", "Ale w moim fachu inaczej się nie da". Dobrze, doskonale to rozumiem! Nie jestem natomiast w stanie zrozumieć braku czasu w ilości 3 X 30 minut w ciągu tygodnia które nalezałoby poświęcić na ćwiczenia które wyprowadziłyby Cie z Twoich dolegliwości. Jako ludzie jesteśmy świetni w szukaniu wymówek i tym sposobem jak to mówi stare dobre przysłownie "Każdego oszukasz ale nie siebie". No tak! Ale za chwilę możesz powiedzieć że do najbliższego fitness klubu masz 20 minut a po pracy musisz odebrać dziecko ze szkoły i jeszcze odrobić z nim lekcje i zrobić to i tamto...bla, bla, bla...Wybacz! Jeśli nie potrafisz o siebie zadbać nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Na szczęście znalazłem doskonały sposób na Twój zapchany do granic możliwości grafik! Ćwiczenia w pozycji siedzącej! Tak! Już łatwiej i szybciej się nie da. Ćwiczenia prezentuje w filmie poniżej.

Medyczny trener personalny Warszawa. Dobrze skorzystać z pomocy specjalisty!

Oczywiście w przypadku bólu pleców warto skorzystać z pomocy trenera personalnego, medycznego trenera personalnego lub fizjoterapeuty. Dlaczego? Ponieważ taka osoba dokładnie przeanalizuje Twoją postawę, przeprowadzi z Tobą wywiad dotyczący Twoich dolegliwości, wykona szereg testów mających na celu określić Twoje mocne oraz słabe strony a co najważniejsze dobierze odpowiednie ćwiczenia do Twoich dolegliwości. Dlaczego medyczny trener personalny zapytasz? Ponieważ medyczny trener personalny jak sama nazwa sugeruje specjalizuje się w działaniach treningowych nastawionych na pre-rehabilitację. Jak pokazują najnowsze badania jest to najlepsza forma dbałości o nasze ciało i nie tylko bo także o zdrowie w szerokim tego słowa znaczeniu. I tu powiedzenie "nie ma leku tak skutecznego jak ruch" nabiera jeszcze większego znaczenia. Jako Akademia Rehafit stawiamy na trening medyczny i w trakcie kursu na trenera personalnego uczymy naszych kursantów jak pracować z osobami posiadającymi różnego typu dysfunkcje w obszarze swojego ciała. Jeśli chciałabyś/chciałbyś wziąć udział w kursie na trenera personalnego nawet po to by nauczyć się samodzielnie ćwiczyć jest to genialny pomysł! Na koniec dołączam kolejny film do tego artykułu w którym prezentuje ćwiczenia mające na celu wyprowadzić Twoją miednicę z przodopochylenia w wyniku siedzenia. 

Interesuje Cie kurs trenera personalnego? Chcesz zaczać prowadzić swoich podopiecznych w bezpieczny oraz profesjonalny sposób? A może chcesz wziąć udział w takim kursie na własne potrzeby? To również świetna decyzja oraz inwestycja. Na kurs zapiszesz się TUTAJ.