Medyczny trener personalny. Dlaczego warto nim zostać?

Tematem dzisiejszego artykułu będzie odpowiedź na pytanie dlaczego warto zostać medycznym trenerem personalnym? Powodów jest conajmniej kilka! Jeśli jesteś więc osobą zastanawiającą się nad udziałem w kursie na trenera personalnego warto wziąć pod uwagę specjalizację medyczną. Czy sam trening medyczny jest potrzebą dzisiejszych czasów czy kolejnym chwytliwym hasłem mającym na celu przyciągnąć potencjalnych podopiecznych? Czy eliminacja różnego typu dysfunkcji w obszarze aparatu ruchu za sprawą specjalistycznych ćwiczeń to dobry pomysł? Można zaryzykować stwierdzenie że wręcz najlepszy! Jak pokazują najnowsze badania nie ma "leku" skuteczniejszego niż ruch. Trzeba jedynie wiedzieć w jaki sposób i w jakich dawkach stosować to "lekarstwo".

Trening medyczny jako rzeczywista potrzeba!

Doskonale wiemy że na przestrzeni lat trening personalny mocno ewoluował. Jeszcze nie tak dawno podstawową jak i najpopularniejszą potrzebą osób korzystających z pomocy trenera personalnego było zgubienie zapasowej tkanki tłuszczowej lub zbudowanie masy mięśniowej. W zależności od płci cele treningowe były różne. Z czasem nasz styl życia oraz pracy także się zmienił. Rozwój technologii, praca zdalna, długie podróże służbowe, wiele godzin w pozycji siedzącej przed monitorem komputera, zła dieta. Czynników dewastujących nasze zdrowie jest obecnie cała masa. Gdy dołożymy do tego lub lepiej powiedzieć przypieczętujemy to odpowiednią ilością stresu oraz napięcia otrzymamy gotowy przepis na dolegliwości kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Wraz ze zmianą stylu życia zmieniło się podejście do samego treningu personalnego. Aktualnie potrzeby podopiecznych są zupełnie inne. A więc nikt już nie chce chudnąć i budować masy mięśniowej? Oczywiście że tak! Istnieje jednak kolejna grupa klientów którzy chcą po prostu poprawić jakość swojego życia poprzez pozbycie się trwale bólu. Osiągną to oczywiście poprzez odpowiednią, regularną formę ruchu oraz ćwiczeń z zakresu treningu medycznego. 

Medyczny trener personalny a ból kręgosłupa.

W pierwszej kolejności przedstawmy możliwości pracy z bólem kręgosłupa. Czy to szyjnego, piersiowego bądź lędźwiowego. Leki, masaże, fizjoterapia, blokady, maści, operacje, ćwiczenia medyczne. Jak widzisz możliwości jest conajmniej kilka. Doskonale wiemy nawet nie z własnego doświadczenia a z opowieści które działają a które nie lub lepiej powiedzieć które na chwilę zamaskują ból by póżniej wrócił on ze zdwojoną siłą. Te sposoby zostawmy i nie poświęcajmy im zbędnie czasu. Zarzymajmy się na tym co naprawdę działa! Fizjoterapia oraz ćwiczenia medycznego to najskuteczniejsza forma walki z przewlekłym jak i ostrym bólem kręgosłupa. Jakie więc warto zastosowć połączenie? Warto połaczyć ćwiczenia medyczne z terapią manualną a więc najlepiej by Twój trener był jednocześnie trenerem medycznym oraz fizjoterapeutą. Medyczny trener personalny posiada wiedzę na temat różnego typu dolegliwości w obszarze kręgosłupa. W trakcie pierwszego spotkania przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad oraz testy by w prawidłowy sposób dobrać ćwiczenia do Twoich dolegliwości. Jak wygląda kurs trenera personalnego w Rehafit-Academy?

Zapoznaj się z harmonogramem pierwszego dnia treningu medycznego gdzie poruszamy zagadnienia dotyczące m.in.: kręgosłupa szyjnego i nie tylko!

  • 8:00 - 9:45 - Nauka analizowania postawy ciała w poszczególnych płaszczyznach. Omówienie objawu skrzyżowania górnego oraz zmian wynikających z tej dysfunkcji w tym m.in.: zespołu Tietziego, problemów ze swobodnym cyklem oddychania itp. Omówienie pozostałych zespołów postrualnych w tym "shift" miednicy oraz zmian skoliotycznych + PRAKTYKA.
  • 9:45 - 10:00 - Przerwa kawowa. 
  • 10:00 - 11:00 - Omówienie poszczególnych taśm anatomicznych w tym taśmy powierzchownej przedniej, taśmy powierzchownej tylnej oraz taśmy głębokiej przedniej w nawiązaniu do objawu skrzyżowania górnego. Wykorzystanie poszczególnych ćwiczeń w celu usprawnienia pracy danej taśmy anatomicznej + PRAKTYKA.
  • 11:00 - 11:30 - Przerwa obiadowa. 
  • 11:30 - 12:30 - Omówienie dysfunkcji w obszarze obręczy ramiennej w tym m.in.: zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zaburzenia rytmu łopatkowo-żebrowego itp. + PRAKTYKA.
  • 12:30 - 14:00 - Omówienie zespołu górnego otworu klatki piersiowej, omówienie dysfunkcji nerwów splotu ramiennego oraz problemów w obszarze kończyny górnej takich jak łokieć golfisty, łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, omówienie taśm anatomicznych kończyny górnej itp. + PRAKTYKA.
  • 14:00 - 14:15 - Przerwa kawowa.
  • 14:15 - 15:00 - Omówienie problemów w obszarze żeber oraz przepony a także przedstawienie możliwości pracy treningowej z tymi strukturami + PRAKTYKA. 

Interesuje Cie udział w kursie? Wybierz więc weekendowy kurs na trenera personalnego lub dzienny kurs na trenera personalnego w Twoim mieście! Zapiszesz się TUTAJ.