Kurs na trenera personalnego. Czym powinien się charakteryzować?

 

Bardzo możliwe że stoisz przed wyborem kursu. Czym powinien charakteryzować się dobry kurs na trenera personalnego? Ceną, miejscem zajęć, programem, kadrą szkoleniową, specjalizacją? W dzisiejszym artykule poruszę więc temat 5 najistotniejszych kwestii dotyczących dobrego kursu trenerskiego. 

Ile powinien kosztować kurs na trenera personalnego?

Nie da się ukryć. Cena kursu to istotna kwestia. Kurs na trenera personalnego w zależności od miasta kosztuje od 1200/1300 złotych do 2500/3000 złotych. Czy to dużo? Wszystko zależy jak podchodzisz do tematu inwestowania w siebie a dokładniej w swój rozwój. Doskonale wiemy że największym kapitałem na rynku pracy będzie Twoja wiedza. To dzięki niej będziesz w stanie pracować z poszczególnymi typami klientów. Wracając jednak do tematu samej ceny. Możesz potraktować tę inwestycję jako “szybki zwrot kosztów”. Dlaczego? Zatrzymajmy się na chwilkę przy średniej cenie za trening personalny w dużym mieście typu Warszawa, Kraków lub Gdańsk. Średnia cena za pojedynczy trening personalny wynosi od 150 do 250 złotych. Łatwo więc obliczyć zwrot kosztów zainwestowanych w kurs. Załóżmy na potrzeby artykułu te kurs kosztuje 1699 zł i odbywa się w Warszawie. Potrzebujesz więc średnio 10-12 treningów by zwrócił Ci się koszt kursu. Możesz także sprzedać jeden pakiet treningów personalnych, poprowadzić klienta online lub rozpisać płatny program treningowy w ilości kilku sztuk. Podsumowując wątek dotyczący ceny kursu! Zdecydowanie jest to dobra i szybka inwestycja która może zwrócić się bardzo szybko. 

Program dobrego kursu na trenera personalnego. Najważniejsze cechy.

Program kursu to najważniejszy element z wszystkich kilku poruszanych przeze mnie dzisiaj kwestii. Jeśli Twój kurs będzie kosztować 2500 lub 3000 złotych ale jego program będzie przygotowany chaotycznie, niedokładnie, niezrozumiale dla kursantów lub będzie przeładowany niepotrzebnymi zagadnieniami to doskonale wiemy że niewiele z niego wyniesiesz. Cena równa się jakość? Oczywiście i tak i nie! Sprawdź więc dokładnie program kursu który planujesz wybrać. Porównaj go do innych kursów. Sprawdź czy rzeczywiście potrzebujesz kursu który oferuje 100 godzin samodzielnej nauki online i tyle samo godzin na sali treningowej. Zadzwoń do wybranej przez Ciebie Akademii i porozmawiaj z osobą odpowiedzialną za kontakt z kursantem o harmonogramie kursu. To bardzo ważne by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości jak najszybciej je rozwiać. Program powinien być ułożony w taki sposób by zaczynać od zagadnień łatwiejszych by stopniowo przechodzić do tych bardziej złożonych. Można zaryzykować więc stwierdzenie że wszystkie zjazdy danego kursu powinny tematycznie się zazębiać tak by kursant miał możliwość przyswojenia wiedzy w jak najprostszy i najskuteczniejszy sposób. Reasumując ten wątek. Program kursu powinien zawierać samo “mięso” nie powinien być przeładowany o zagadnienia typu “jak rozbudować przyśrodkową część łydek”…chyba przyznasz mi racje że na udziale w takim kursie średnio Ci zależy. To nie lata 90’ i moda na kulturystyczny rodzaj treningu! Dziś najbardziej pożądaną formą treningu personalnego jest trening medyczny.

Jaką kadrę powienien mieć dobry kurs na trenera personalnego?

Dobry kurs na trenera personalnego powinien charakteryzować się dobrą kadrą szkoleniową. A więc przed zainwestowaniem pieniędzy sprawdź dokładnie kto będzie Twoim wykładowcą. W dzisiejszych czasach każdy jest w social mediach a więc wyszukaj swoich prowadzących a dokładniej ich profile firmowe. Zapoznaj się z ich dotychczasowymi osiągnięciami, treściami które umieszczają w internecie. Sprawdź co mają do powiedzenia jeszcze przed kursem i czy wiedza jaką przekazują w swoich social mediach będzie dla Ciebie wartościowa. Dobrze by Twoimi przyszłymi szkoleniowcami były osoby posiadające wyższe wykształcenie z zakresu treningu, fizjoterapii, dietetyki lub medycyny. Miały solidne fundamenty w postaci kilku lat w branży i opierały swoją wiedzę przede wszystkim o bogate doświadczenie. 

Czy kurs na trenera personalnego powinien mieć specjalizację? Jeśli tak, jaką wybrać?

W dzisiejszych czasach zawód trenera personalnego jest zawodem interdyscyplinarnym. Co to dokładnie oznacza? Jako specjaliści od pracy z drugim człowiekiem musimy posiadać conajmniej podstawową wiedzę z różnych dziedzin. Oczywiście dobry trener personalny powinien posiadać ją najbardziej rozbudowaną w zakresie treningu. Nie ulega jednak wątpliwości fakt iż wiedza z zakresu dietetyki czy wąskich specjalizacji treningowych jest równie istotna. I tak dochodzimy do pewnych wniosków. Tak jak w świecie fizjoterapii można zajmować się neurologią, pediatrią lub ortopedią tak w świecie treningu personalnego można specjalizować się w treningu kulturystycznym, siłowym lub w treningu medycznym. Oczywiście specjalizacji oraz możliwości jest cała masa niemniej jednak najbardziej pożądaną formą treningu personalnego jest trening medyczny. Dlaczego? Chociażby z faktu starzejącego się społeczeństwa którego świadomość w kwestii dbałości o własne zdrowie z roku na rok rośnie. Tak, każdy chce mieć szczupła sylwetkę lub rozbudowane mięśnie. Częściej jednak klienci szukają takich specjalistów którzy pomogą im za sprawą ćwiczeń pozbyć się przewlekłego bólu pleców lub stawów obwodowych. Trening personalny ma być przede wszystkim bezpieczny! Warto więc wybrać kurs na trenera personalnego którego rdzeniem będzie trening medyczny. 

Interesuje Cię udział w kursie na trenera personalnego? Wybierz edycję w swoim mieście! W ofercie posiadamy weekendowy kurs na trenera personalnego oraz dzienny kurs na trenera personalnego o specjalizacji trener medyczny! Zarezerwuj swoje miejsce TUTAJ.