Dzienny kurs na trenera personalnego Warszawa. Poznaj harmonogram kursu!
Dzienny kurs na trenera personalnego organizujemy aż w czterech miastach w tym w Warszawie. Zacznijmy więc od podstawowych informacji odnośnie naszego kursu. Kurs trenera personalnego w trybie dziennym to 8 dni intensywnej nauki. W zależności od miasta oraz dostępności sal wykładowych kurs rozpoczyna się w poniedziałek i kończy w środę następnego tygodnia lub zaczyna się w środę i kończy w piątek nastepnego tygodnia. Jest to więc 8 dni intensywnej nauki dzień po dniu z przerwą na weekend. Dzienny kurs na trenera personalnego w Warszawie odbywa się w fitnes klubie CityFit na Warszawskiej Woli natomiast musimy pamiętać że lokalizacja poszczególnych edycji może czasem ulec zmianie. Zajęcia rozpoczynają się z reguły o godzinie 8:00 lub 10:00 i w zależności od zjazdu trwają 7 lub 6 godzin. Ostatni dzień to czas na egzamin teoretyczny oraz praktyczne a także wręczenie certyfikatów.
Jak wygląda przykładowy zjazd kursu na trenera personalnego w trybie dziennym?
Zatrzymajmy się na przykładowym dniu który dotyczy treningu medycznego. Pierwszy dzień treningu medycznego w trakcie kursu na trenera personalnego w trybie dziennym dotyczy górnej części ciała. W trakcie tego zjazdu koncentrujemy się na dysfunkcjach w obszarze kręgosłupa szyjnego oraz piersiowego, dysfunkcjach w obszarze łopatki oraz barku czy na problemach w obszarze klatki piersiowej. Zajęcia mają charakter teoretyczno praktyczny z mocnym naciskiem na część praktyczną. W pierwszej kolejności opowiemy Ci dokładnie czym są dane dysfunkcje, poznasz mechanizmy ich powstawania oraz najpopularniejsze problemy z nich wynikające. Następnie nauczymy Cię odpowiednich ćwiczeń z zakresu treningu medycznego.
Przykładowe zagadnienie dotyczące łopatki (opis przedstawiony niżej) . W pierwszej kolejności omawiamy teorię. Następnie przechodzimy do prezentacji ćwiczeń rozwiązujących problem. Kolejny etap to dobieranie się w pary przez kursantów w celu przetrenowania zdobytej wiedzy oraz umiejętności.
- Przejdźmy do trzeciego wzorca posturalnego łopatki. Jest nim łopatka ustawiona w protrakjci czyli wysunięciu.
- W tym przypadku będziemy mieli do czynienia z nadaktywnym mięśniem zębatym przednim oraz ustawionymi w rozciągnięciu mięśniami czworobocznymi dokładniej ich częścią poprzeczną a także mięśniami równoległobocznymi (większym oraz mniejszym).
- W tym wzorcu posturalnym łopatki zaobserwujemy zwiększoną przestrzeń między wyrostkami kolczystymi kręgosłupa piersiowego a brzegiem przyśrodkowym łopatki. Takie ustawienie łopatki będzie decentralizować ustawienie głowy kości ramiennej w panewce. Będzie także przeciążać struktury stożka rotatorów oraz ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia. Jest to popularny wzorzec posturalny łopatki wśród osób uprawiających boks oraz inne sztuki walki.
- Mamy więc kolejne potwierdzenie teorii iż ból w obszarze stawu ramiennego a w tym przypadku będzie pojawiał się on w jego przednim przedziale jest efektem pewnych zmian a nie przyczyną samą w sobie.
- Rozwiązanie problemu? Rozluźnianie mięśnia zębatego przedniego, praca nad jego rozciągnięciem oraz uelastycznieniem. Drugą częścią pracy z tym wzorcem posturalnym łopatki powinna być nauka aktywacji mięśni rozciągniętych a więc mięśni równoległobocznych oraz czworobocznych a dokładniej ich części poprzecznej.
Część praktyczna. Dzienny kurs na trenera personalnego Warszawa.
Po przedstawieniu teorii np.: dotyczącej wzorca posturalnego łopatki który opisaliśmy wyżej przechodzimy do części praktycznej. W tej części nauczymy Cię jak w prawidłowy sposób oceniać łopatkę, które mięśnie są nadmiernie napięte a które osłabione, jak je "przetestować" i jak dobrać w odpowiedni sposób ćwiczenia do Twojego podopiecznego. Część praktyczna to przede wszystkim praca w parach. Zależy nam aby nasi kursanci już od pierwszego dnia kursu na trenera personalnego pracowali w tym systemie. Rotacje w parach pozwolą Ci poznać różnice w budowie ciała poszczególnego kursanta. Dlaczego to najlepsza forma nauki? Ponieważ w przyszłości tak będzie wyglądać Twoja praca! Będziesz mieć do czynienia z różnymi podopiecznymi a więc warto a nawet trzeba wykorzystać umiejętnie czas w trakcie kursu by zdobyć jak największe doświadczenie i wiedzę. Więcej o wzorcach posturalnych łopatki opowiada jeden z naszych wykładowców fizjoterapeuta Tomasz Rymanowski.
Interesuje Cie dzienny kurs na trenera personalnego w Warszawie? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat treningu medycznego? Swoje miejsce możesz zarezerwować klikając TUTAJ.